Strona
Główna

Badania
Molekularne

Analiza
Statystyczna

Analiza
Informatyczna

Linki
Kontakt

Forum
DyskusyjneLinki do witryn internetowych czasopism branżowych.

Linki do polskich i nie tylko instytucji zajmujących się genetyką.


Linki do firm prowadzących działalność w branży genetyki molekularnej i pokrewnych.
Linki do stron mniej lub bardziej związanych z tematem, ale zawsze ciekawych.


          Celem moim nie jest w tym miejscu przedstawienie wszystkich dostępnych stron z dziedzin poruszanych na tej stronie. Wiele linków znajduje się również w innych działach. Bogatą "linkografię" znaleźć można też na stronach, do których dojdziecie za pośrednictwem przedstawionych niżej odnośników, rozpoczynając poszukiwania już od pierwszego. Jeżeli któryś z odnośników nie działa piszcie e-mail. Piszcie również we wszystkich sprawach dotyczących mojej strony. Czekam na komentarze, propozycje, krytykę czy chęć współpracy w poprawianiu i rozbudowywaniu tego miejsca.

http://www.biotechnolog.pl - BIOTECHNOLOG.PL; jako pierwszy zaprezentować chciałbym serwis tworzony przez studentów biotechnologii kilku polskich szkół wyższych. Jest to wspaniała skarbnica wiedzy z szeroko pojętej biotechnologii. Tutaj znajdziecie duża bazę artykułów i publikacji naukowych oraz nowinek i ciekawostek ze świata nauki. Gorąco polecam to miejsce nie tylko osobom interesującym się biotechnologią, ale wszystkim tym, których interesuje cała biologia.

http://www.atvn.pl/indexie.php - AKADEMICKA TELEWIZJA NAUKOWA (ATVN); to strona, która jest kanałem telewizyjnym o profilu naukowym, emitowanym przez Internet. Programy emitowane przez ATVN pojawiają się w specjalnym oknie, wystarczy mieć zainstalowany program RealPlayer. DOSKONAŁE miejsce!! Telewizja ta ma na celu dotarcie do jak najszerszej rzeszy odbiorców propagując rozwój nauki oraz nagłaśniając osiągnięciach najwybitniejszych naukowców w Polsce. Oferta programowa jest szeroka i bardzo interesująca, obejmuje między innymi, nowości ze świata nauki, historię nauki, hipotezy, kontrowersyjne badania, biografie naukowców i najmłodszych geniuszy, Festiwal Nauki, książki naukowe, bloki tematyczne (programy autorskie), seminaria, wywiady, rozmowy, dyskusje. W miarę pojawiania się nowych programów stare przechodzą do archiwum skąd moją być pobierane na własny komputer.

http://www.radio.com.pl/interface/nauka_archiwum - POLSKIE RADIO ON-LINE; wiadomości naukowe, link ten prowadzi do strony z informacjami naukowymi z dziedziny genetyki, ale znajdziecie tam również odnośniki do informacji z innych dyscyplin naukowych.

http://nauka.pap.com.pl/demo/index.html - PAP; serwis naukowy Polskiej Agencji Prasowej. Link prowadzi do działu "Genetyka"

http://www.bioinformatyka.republika.pl - BIOINFORMATYKA; bardzo, ale to bardzo dobra strona gdzie znajdziecie wszystko to, co dotyczy oprogramowania i molekularnych baz danych oraz wiele, wiele więcej. Najlepszy taki portal w polskiej sieci www.

http://www.biotechnolog.pl - BIOTECHNOLOG; serwis biotechnologiczny adresowany głównie do studentów. Wiadomości z dziedziny biotechnologii, artykuły i publikacje, prawo i ustawy, słownik, forum. Gorąco polecam.

http://www.geocities.com/bioinformaticsweb/genomicprojects.html - BIOINFORMATICS WEB; doskonała strona z tej dziedziny, wszystkie informacje, jeszcze więcej programów i innych rzeczy. Na tej stronie też znajdziecie odnośniki do baz danych odnośnie wszystkich projektów sekwencjonowania genomów poszczególnych zwierząt. Bardzo gorąco polecam!

http://www.math.usu.edu/~vukasino/ANSCI/soft_anbr.htm - SOFTWARE IN ANIMAL BREEDING; strona pełna linków do programów dotyczących genetyki i jej zastosowań w hodowli zwierząt

http://www.genome.iastate.edu/resources/other.html - Linki do wszystkich baz danych dotyczących projektów sekwencjonowania genomów zwierząt.

http://www.filozofiainauka.strona.pl/weasel.htm - WEASEL; z tej strony pobrać można program Weasel (łasica), który jest prostą prezentacją ewolucyjnego (genetycznego) algorytmu i służy do przeprowadzania komputerowych symulacji ewolucyjnych procesów. Program Weasel powstał na bazie słynnej symulacji autorstwa znanego oksfordzkiego biologa, zoologa, genetyka teoretycznego i popularyzatora teorii ewolucji, Richarda Dawkinsa. On to swojej książce "Ślepy Zegarmistrz" opisał on taką symulację jako ilustrację potęgi doboru kumulatywnego. Inny program o nazwie takiej jak sama książka umożliwiający tworzenie biomorfów takich jak te, o których mowa w książce "Blind Watchmaker" - "Ślepy Zegarmistrz".

http://evolution.genetics.washington.edu/phylip/software.html - PHYLOGENY PROGRAMS; na stronie tej znajdziecie programowanie do modelowania filogenezy i obliczania pokrewieństw organizmów, wiele sporód prezentowanych programów jest do ściągnięcia. Zestawienie jest bardzo, bardzo imponujące.

http://sciences.univ-angers.fr/ecologie/softwares.html - FREE SOFTWARES FOR BIOLOGISTS AND EVOLUTIONARY LINKS; jeszcze kilka linków do kolejnych programów z dziedzin genetyki i ewolucji.

http://www.nslij-genetics.org/soft/ - AN ALPHABETIC LIST OF GENETIC ANALYSIS SOFTWARE; kolejny link prezentujący bogatą listę programów do analizy genetycznej.

http://www.cellbiol.com/soft.htm - THE BIO-WEB/SOFTWARE; kolejna strona, od której można rozpocząć poszukiwania programów do obróbki danych molekularnych.

http://www.umass.edu/microbio/rasmol/othersof.htm - FREE MOLECULAR VISUALIZATION SOFTWARE; i jeszcze jedna strona krótko przedstawiająca możliwości kilkunastu programów do wizualizacji struktur molekularnych.

http://www.personal.rdg.ac.uk/%7Esns99kla/links.html - STATISTICAL GENETICS WEBSITES; stronka zawierająca niezliczoną iloć linków o tematyce genetycznej, statystycznej, biostatystycznej itp.

http://www.pcrlinks.com/ - PCRLINKS.COM; strona z duża ilością linków dotyczących reakcji PCR

http://academy.d20.co.edu/kadets/lundberg/dna.html - COLLECTION OF DNA; strona zawierająca ogromną iloć obrazów DNA.

http://chemistry.gsu.edu/glactone/PDB/pdb.html#PDB - PDB FILES FOR TEACHING BIOCHEMISTRY; na tej stronie znajdziecie podstawowe wzory związane z tematyką DNA w formacie .pdb które nadają się do obróbki w programach do tego formatu stworzonych czyli Swiss-PdbViewer lub Raswin o których pisałem w częci Analiza Informatyczna.

http://gibk26.bse.kyutech.ac.jp/jouhou/jouhoubank.html - BIOINFO BANK; kilka interesujących odnośników, między innymi bazy danych, odnajdywanie homologicznych sekwencji i wiele innych.

http://www.lecb.ncifcrf.gov/~toms/LeftHanded.DNA.html - LEWOSKRĘTNE HELISY; ciekawa strona na której w sposób profesjonalny i skrupulatny przedstawiono "wpadki" przedstawiające cząsteczki DNA o lewostronnym skręcie. Przyjemna i pouczająca.

http://www.stanford.edu/group/pandegroup/genome/ - GENOME@HOME; strona główna projektu zajmującego się on tworzeniem nowych protein, które nie są dostępne w naturze, a pomóc mogą np. w leczeniu chorób. Pozwoli to na lepsze zrozumienie konstrukcji ludzkiego genomu, poprzez przetwarzanie danych o dziesiątkach nowych genów dostarczanych do bazy danych każdego dnia. Tworzona w ten sposób baza danych pozwala m.in. na tworzenie protein do wykorzystywania w terapii medycznej, oraz wytwarzania nowych leków, okrelanie funkcji każdego fragmentu genomu oraz zrozumienie jak ewoluowały same makromolekuły. Projekt ten wykorzystuje potencjał obliczeniowy komputerów osobistych na całym świecie. Jeśli ktoś słyszał o SETI@HOME to nasz projekt działa na tych samych warunkach jednak efekty są znacznie bardziej rzeczywiste.

http://biosfera.biol.uni.wroc.pl/motyl/Genetyczne2.htm - LEPIDOPTERA; nietypowe, ale praktyczne zastosowanie genetyki molekularnej. Bardzo gorąco polecam mamy tam rzetelne opracowanie.

http://www.emc.maricopa.edu/faculty/farabee/BIOBK/BioBookTOC.html - ONLINE BIOLOGY BOOK; na stronie tej znajduje się książka do nauki podstaw biologii.

http://www.wiw.pl/biblioteka/klasycy_nauki/darwin_spisrzeczy.asp - KAROL DARWIN; na stronie tej znajdziecie w wersji on-line; "Autobiografia" Karola Darwina oraz dwa rozdziały słynnego dzieła czyli "O powstawaniu gatunków drogą doboru naturalnego" Oba te teksty podane są według polskiego wydania z lat 1959-1960, które ukazało się w nakładem PWRiL.

http://www.bibl.amwaw.edu.pl/stat/index.htm - STATYSTYKA w badaniach medycznych. Strona z większą ilocią linków statystycznych.

http://novell.ftj.agh.edu.pl/~tarasiuk/wvs/index11.htm - STATYSTYKA; Wirtualne Vademecum Statystyki gdzie w skompensowanej formie zebrano najważniejsze definicje, wzory, twierdzenia i metody postępowania stosowane w statystyce.

http://www.biology.pl/bakterie_sw/index.html - ŚWIECĄCE BAKTERIE; ciekawa strona powięcona w całoci zagadnieniom świecących bakterii. Znajdziecie tam wiele ciekawostek oraz porady dotyczące samodzielnego pozyskiwania nietypowych hodowli tych nietypowych organizmowi.

http://www.aip.pl/~triamond/index.htm - AKWARIUM TRIMONDA; co dla pasjonatów akwarystyki. Najlepsza w Internecie strona akwarystyczna. To nie encyklopedyczna strona, to bardzo profesjonalna pomoc we własnych poczynaniach ku idealnemu zbiornikowi.

http://www.biofil.pl - BIOFIL; strona sklepu zoologicznego, bardzo solidna i bogata, ogromny wybór dla akwarystów i terrarystów. Tu między innymi kupimy bezskrzydłe muszki owocowe.

http://www.myportal.pl/ - AQQ; to odnośnik do najlepszego komunikatora internetowego, jaki istnieje. Dzięki AQQ zyskujesz możliwoć kontaktu nie tylko z osobami połączonymi przez Akuku, ale również z osobami z innych komunikatorów, takich jak GG, Tlen, ICQ i WPK. Jak widać poniżej, mając jedynie zainstalowane AQQ jestem widoczny również w sieci GG. Bardzo ważne, że wszystkie multimedialne funkcje nie są wyeksponowane w sposób nachalny, choć z drugiej strony łatwo je odnaleźć i uruchomić. Unowoczenienia pojawiają się, co parę dni. Bardzo ważne jest to, że AQQ jest całkowicie darmowe i po polsku!

Gadu-Gadu


Poniżejznajdują się reklamy internetowe zgodne z wytycznymi ustalonymi przez,
Europejskie Stowarzyszenie Reklamy Interaktywnej (EIAA) i Biuro Reklamy Interaktywnej w Europie (IAB Europe).